Rezerwa - zaległości!

Rezerwa  - zaległości!

GKS II Gwarek Ornontowice-Tęcza Wielowieś 1:2 (0:2)
Skład: D. Pilny-M. Limanówka, K. Ambrożkiewicz, M. Wojtoń, K. Bednarz- P. Sadło, M. Adamczyk, Ł. Górczyk-
D. Lewandowski, P. Tomecki, R. Cieśliński
Grali również: Sz. Pawlik, B. Jóźwik, K. Tomecki, L. Fiegler
Bramki: B. Jóźwik
Żółte kartki: P. Sadło x2, P. Tomecki, K. Bednarz, D. Lewandowski
Piast Pawłów- GKS II Gwarek Ornontowice 0:5 (0:2)
Skład: D. Pilny-M. Limanówka, K. Ambrożkiewicz, K. Bednarz, Ł. Górczyk- M. Wojtoń, M. Adamczyk, Sz. Pawlik- D. Lewandowski, P. Tomecki, R. Cieśliński
Grali również: B. Jóźwik, B. Gajewski, P. Sadło, K. Tomecki
Bramki: D. Lewandowski, R. Cieśliński, P. Tomecki, B. Jóźwik, M. Adamczyk
Żółte kartki: Ł. Górczyk
Dwie ostatnie kolejki rundy jesiennej zabrzańskiej A- klasy już za nami. W niedzielę II zespół Gwarka Ornontowice podejmował u siebie Tęczę Wielowieś a w dniu Święta Niepodległości zawodników z Ornontowic gościła drużyna Piasta Pawłów. Niedzielna rywalizacja zakończyła się wynikiem 1-2 na korzyść przyjezdnych, natomiast w środowej potyczce Gwarek odniósł zwycięstwo w stosunku 5-0. Podsumowując oba mecze i wychodząc poza kwestie wynikową, młodzi piłkarze na przestrzeni 3 dni zdołali stawić czoło fizycznym trudom spotkania, efektywnie współzawodnicząc z siłowo grającymi przeciwnikami. W meczu z Tęczą Wielowieś rywalizacja była na tyle utrudniona, iż zespół jeszcze w pierwszej połowie został zredukowany do 10 piłkarzy za sprawą drugiej żółtej karki dla Pawła Sadło, co wiązało się ze wskazaniem czerwonego kartonika. Zawodnicy ambitnie dążyli do odrobienia dwubramkowej straty, prowadząc przez dłuższy okres czasu atak na połowie przeciwnika. Kilka wypracowanych sytuacji dostarczyło tylko jednej bramki i Gwarek schodził z murawy jako pokonany. Jedynego gola po zespołowej akcji zdobył Bartek Jóźwik. Goście zagrażali bramce strzeżonej przez Damiana Pilnego głównie stałymi fragmentami gry, po których zresztą zdobyli 2 gole. Ornontowiczanie z kolei nie zdołali często przebijać się przez defensywę gości, toteż rozgrywany atak kończył się zazwyczaj w środkowej strefie boiska. Wyniesione doświadczenia powinny procentować, więc w spotkaniu z Piastem Pawłów młodzi gracze ustrzegli się nadmiernej ilości faulów, które powtarzalnie kończą się dośrodkowaniami w tłok, przynoszącymi zagrożenie podbramkowe. Dyscyplina taktyczna i przyzwoity poziom rozegrania piłki, mimo bardzo trudnych warunków boiskowych, pozwoliły kontrolować przebieg meczu i wypracowywać kolejne okazje bramkowe. Strzelcami goli byli: Dawid Lewandowski, Robert Cieśliński, Paweł Tomecki, Bartek Jóźwik i Mateusz Adamczyk. Pozytywnym aspektem w owym spotkaniu była umiejętność poradzenia sobie drużyny z niepotrzebnym obciążeniem, wynikającym z faktu zdobycia 2 punktów w 4 ostatnich potyczkach. Zespół dowiódł, że jest w stanie grać w sposób konsekwentny, prezentując własny styl gry a przez to posiadać inicjatywę i kierować przebiegiem spotkania. Runda jesienna dobiegła końca, drużyna miewała lepsze i gorsze okresy. Nie mniej jednak wyniesione doświadczenie jest bezcenne, które prowadzi do wniosku, że należy grać przez całe spotkanie na wysokim poziomie powtarzalnego realizowania wypracowywanych działań całego kolektywu, by móc czerpać podwójną satysfakcję, kiedy w parze z zorganizowanym i rozwojowym sposobem gry idą pozytywne wyniki. Okres 15 ligowych meczy poświadczył również konieczność kontynuowania dalszej pracy, która stoi przed całym teamem i która ma posłużyć grze stabilnej i regularnej w każdy weekend. Ostatnia dawka emocji już w sobotę, bowiem przed drużyną rezerw jeszcze jedno ligowe wyzwanie. W ramach XVI kolejki w Kamieńcu z tamtejszą Dramą rozegrany zostanie awansem z rundy wiosennej ostatni mecz o punkty w tym debiutanckim roku dla drugiego zespołu Gwarka Ornontowice.