Świętujmy razem Dzień Niepodległości!

Świętujmy Razem Święto Niepodległości
Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Fundacja JSW organizują wyjątkowe obchody Święta Niepodległości, które w tym roku przypadają w 40. rocznicę Porozumienia Jastrzębskiego. Święto 11 listopada to idealna okazja do upamiętnienia wszystkich bezimiennych bohaterów Sierpnia 80, którzy walczyli o wolność i godne życie Polaków. Fundacja JSW przygotowała bogaty program uroczystości, który nawet w czasach pandemii daje możliwość oddania hołdu górnikom oraz wspólnego świętowania Niepodległości i Wolności.
Uwaga!: Organizatorzy obchodów apelują do wszystkich, aby 11 listopada w Dzień Niepodległości, oddali hołd górnikom zapalając świeczkę w oknie o godzinie 20:00.
Zapowiedź obchodów: Pan Artur Dyczko, Zastępca Prezesa Zarządu JSW ds. Technicznych i Operacyjnych, Prezes Fundacji JSW - zapraszamy do ogladania!
Z kart historii:

Strajkujący górnicy przed cechownią KWK Manifest Lipcowy GHM-19-00413_B-15
Odsłonięcie Pomnika Porozumienia Jastrzębskiego na placu autobusowym KWK Manifest Lipcowy GHM-19-00407_B-14