Koniec wakacji!

Wakacje kończymy już w sobotę spotkaniem w Przyszowicach przeciwko miejscowej Jedności 32 Przyszowice. Nasza drużyna przystąpi do tego bardzo trudnego sezonu pod wodzą nowego trenera z kilkoma nowymi twarzami w składzie i prawdę mówiąc nie mamy zielonego pojęcia czego możemy się po niej spodziewać. Dlatego też myślimy, że warto udać się do Przyszowic sprawdzić jak to wygląda w walce o punkty, a przy okazji dopingiem zmobilizować zawodników do walki o zwycięstwo.
W niedzielę nasza druga drużyna rozegra swoje pierwsze pucharowe spotkanie z Gwiazdą Chudów o godzinie 15:00.
Poniżej przedstawiamy krótką relację z przygotowań rezerw do sezonu autorstwa trenera Sebastiana Szwedy.
Drugi zespół Gwarka od 14 lipca przygotowuje się do sezonu, w którym to będzie gościł w rozgrywkach zabrzańskiej A-klasy. Krótki okres adaptowania się do nowych standardów sprawia, iż drużyna intensywnie pracuje nad stroną motoryczną i przede wszystkim nad nowym sposobem gry. Na przestrzeni trzech tygodni Gwarek II Ornontowice rozegrał 3 sparingi. Zadowalające jest to, że z tygodnia na tydzień zawodnicy funkcjonują coraz lepiej, szybko przyswajając nowe aspekty. W młodym zespole doszło do kilku przeobrażeń personalnych. Kilku piłkarzy z drugiej drużyny, notując awans sportowy, wznowiło przygotowania z IV-ligowym Gwarkiem. Ich miejsca zajęli nowi gracze, ubiegający się o angaż w beniaminku zabrzańskiej A-klasy. Już w najbliższą niedzielę Puchar Polski z Gwiazdą Chudów, natomiast 3 dni później młody zespół z Ornontowic inauguruje u siebie rozgrywki ligowe meczem z Dramą Kamieniec. W drużynie panuje pełna koncentracja i mobilizacja, by dobrze rozpocząć sezon 2015/2016. Zanosi się na to, że zobaczymy nieco inny Gwarek niż w poprzednim sezonie. Oby jednak zwycięski prym został utrzymany.
Rozegrane mecze sparingowe:
GKS II Gwarek Ornontowice-MKS Czerwionka Leszczyny 3:4
Skład: B. Byczek, zaw. test., W. Błoński, M. Bednarz, K. Bednarz, P. Sadło, M. Adamczyk, Ł. Górczyk, J. Sewerin, D. Lewandowski, D. Kabała oraz R. Botor, zawodnicy testowani
Sokół Łany Wielkie-GKS II Gwarek Ornontowice 4-5
Skład: M. Malik, zaw. test., zaw. test, M. Bednarz, K. Bednarz, P. Sadło, M. Adamczyk, zaw. test., D. Lewandowski, zaw. test., zaw. test. oraz W. Błoński, P. Oleksy, M. Wojtoń, A. Gogolok zaw. test, zaw. test., zaw. test
GKS II Gwarek Ornontowice-Gwarek Zabrze 0:0
Skład: D. Pilny, zaw. test., M. Bednarz, G. Tomecki, K. Bednarz, P. Sadło, P. Oleksy, Ł. Górczyk, M. Adamczyk, D. Lewandowski, zaw. test. oraz W. Błoński, L. Fiegler, P. Talar, A. Gogolok, zaw. test., zaw. test., zaw. test