Grodziec Będzin Gospodarze

Autor:

Utworzono:

19.05.2019

W dniu dzisiejszym naszym rywalem była drużyna BKS Sarmacja Będzin.Jak to wiadomo derby rządzą się swoimi prawami, i tak było w dniu dzisiejszym.BKS przyjechał do Grodźca podrażnionydomową porażką zGwarkiem Ornontowice a nasi zawodnicy chcieli podtrzymać zwycięską serię po meczu ze Śląskiem Świętochłowice.

Mecz rozpoczął się od badania sił z obu stron....i tyle. Nie było żadnych składnych akcji czy to z jednej czy z drugiej strony, chociaż to RKS byłstroną przeważającą. Dopiero w 21 min. pierwszy celny strzał w meczu oddał Paaweł Krzos, który po dośrodkowaniu Rafała Stanisławskiego, strzałemgłową skierował piłkę wprost w bramkarza gości, który wybił piłkę na rzut rożny.W 42 min. na strzał spoza 16 metra zdecydował się jeden z zawodników BKS-U, jednak jego strzał wylądował obok bramki RKS-u.

W drugą połowę lepiej weszła Sarmacja, która od początku narzuciła swój styl gry i chciała jak najszybciej zdobyć bramkę, jednak bez skutku.W 58 min. po rajdzie swoim stylu, w polu karnym Sarmacji został faulowany Stanisławski.Pewnym egzekutorem "11" okazał się być Paweł Krzos, który wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie 1:0.Trzeba powiedzieć że postrzeleniu bramki nad stadionem i nad murami cementowni pokazał się tęcza, która okazała się zwycięskim znakiem dla naszej drużyny.W 69 min. Paweł Krzos ponownie stanął przed szansą zdobycia bramki, jednak jego strzał głową minął bramkę Sarmacji.Do końca spotkania RKS nie pozwolił za dużo rywalowi i dowiózł do końca spotkania kolejne zwycięstwo w derbach.

Do końca rozgrywek zostały 4 kolejki a na następny mecz RKS uda się na wyjazdowe spotkanie z drużyną broniącą się przed spadkiem czyli Zielonymi Żarki.