Zostaliśmy w blokach!

Gwarek Ornontowice – Ruch Radzionków 1:3 (0:2)
Skład: Nowak, Czajka (76’ Wojtoń), Ferensztain, Oleksy, Góra, Saliński (64’ Winkler), Wilk, Cepek, Zdrzałek, Kasprzyk
Bramka: Sewerin 90'
Dzisiaj seria spotkań bez porażki na własnym stadionie została brutalnie przerwana przez piłkarzy z Radzionkowa. Szkoda tego spotkania zwłaszcza, że na meczu pojawiły się najwyższe władze naszej Gminy. Nie trzeba chyba tłumaczyć ani zawodnikom ani trenerom, że bez Gminy klub by po prostu nie istniał. W dniu dzisiejszym po pierwszym gwizdku sędziego z bloków wystartowali tylko piłkarze Ruchu Radzionków my byliśmy chyba jeszcze myślami przy odprawie przedmeczowej i zanim się zorientowaliśmy przegrywaliśmy 0:2. W pierwszej połowie nie potrafiliśmy włączyć się do gry a taktyka kopania piłki na jednego napastnika nie przystoi drużynie grającej na tym szczeblu rozgrywek! Nieco lepiej było w drugiej połowie, w której staraliśmy się podjąć walkę dążąc do zdobycia bramki. Niestety odważna gra do przodu zakończyła się kontrą gości i musieliśmy się pogodzić z utratą trzeciej bramki. Bramka Jakuba Sewerina w ostatniej minucie spotkania niczego już nie zmieniła i w dniu dzisiejszym musieliśmy uznać wyższość piłkarzy z Radzionkowa.