Zjawisko!

Kolejny raz finałem obecnego sezonu był festyn sportowo-rodzinny. Wielkie podziękowanie dla całej rzeszy wspaniałych ludzi, którzy brali udział w przygotowaniu tego zjawiska jakim niewątpliwie była niedziela na świeżym powietrzu z piłką przy nodze. W godzinach od 9:00 do 14:45 odbył się turniej piłkarski drużyn U15, w którym losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej sekundy ostatniego meczu pomiędzy Gwarkiem Zabrze i AKS Mikołów. Remis w tym spotkaniu dał końcowe zwycięstwo naszej drużynie, która w całym turnieju zaliczyła tylko jedno potknięcie właśnie z drużyną AKS-u przegrywając 0:2. Najlepszym zawodnikiem turnieju został kończący obecny sezon w doskonałej formie Szymon Saliński!
Skróty spotkań i wręczenie nagród:
Gwarek - AKS Mikołów
Gwarek - Gwarek Zabrze
Gwarek - Siemianowiczanka
Gwarek - Piast Cieszyn
Wręczenie nagród
Po turnieju umiejętności swoich ojców sprawdzili nasi najmłodsi adepci sztuki piłkarskiej i tu wyjaśniło się w końcu skąd mają talent - okazało się jak w przysłowiu, że nie daleko od jabłoni pada jabłko!
Dla przeciwwagi po popisach maluchów na murawę wybiegli oldboje Gwarka Zabrze i Gwarka Ornontowice. Tutaj warto przytoczyć składy obu drużyn:
Gwarek Ornontowice: Adamczyk Łukasz (Mateusz Malik), Jacek Wiśniewski, Tomasz Leszczyński, Patrycjusz Botor, Mateusz Tomeczek, Marcin Jurecki, Arkadiusz Adamczyk, Aleksander Lewandowski, Jan Noga, Ryszard Ryt, Andrzej Musiał, Ludwik Sikora, Damian Galeja, Henryk Nieużyła.
Gwarek Zabrze: Andrzej Urbańczyk, Jordan Maciejowski, Robert Majchrzak, Marcin Domagała, Marcin Honzik, Arkadiusz Butrykowski, Artur Opeldus, Krzysztof Szala, Kamil Kosowski, Artur Kotala, Michał Połys, Daniel Waszczyk, Sebastian Opeldus.
Mecz zakończył się zwycięstwem Gwarka Zabrze 7:4 a 3 bramki dla zwycięzców zdobył nasz były zawodnik (wychowanek Gwarka Zabrze) będący jeszcze w wyśmienitej formie Arkadiusz Butrykowski. Nie bez znaczenia dla wyniku był też udział w tym spotkaniu Kamila Kosowskiego 52-krotnego reprezentanta Polski, który robił na boisku wyraźną różnicę pokazując naprawdę wysokie umiejętności piłkarskie.
Po wyczynach „starszych” panów dla uspokojenia publiczności na zakończenie tej udanej niedzieli na boisku pojawiła się płeć piękna. W spotkaniu towarzyskim z drużyną Wisły Skoczów też dużo się działo. Nasze młode zawodniczki pokazały charakter i ze stanu 1:3 doprowadziły do remisu 3:3. Niestety w samej końcówce straciły jeszcze bramkę i pechowo przegrały 3:4!