Sztab szkoleniowy!

Zawodnicy, którzy w nowym sezonie zdecydują się grać w naszym zespole mogą być pewni, że Zarząd Klubu zrobił wszystko by zapewnić im najlepszy możliwy sztab szkoleniowy. Pierwszym trenerem Gwarka został Wojciech Osyra posiadający licencję UEFA PRO uprawniającą do prowadzenia zespołów Ekstraklasy i I ligi. Trener Osyra, jako zawodnik największe sukcesy świętował z GKS-em Katowice zdobywając w 1994 roku Wicemistrzostwo Polski i występując w Pucharze UEFA przeciwko drużynie Bayer 04 Leverkusen. Jako trener awansował do IV ligi z Górnikiem Wesoła i Górnikiem 09 Mysłowice, jako asystent z GKS Katowice do II ligi. Pracował również z dobrym skutkiem jako pierwszy trener w GKS Katowice, Kolejarzu Stróże, MKS-ie Myszków i Ruchu Radzionków, z którym w poprzednim sezonie wygrał ligę na 5 spotkań przed końcem rundy.
Trenerem rezerw został trener, którego nikomu nie trzeba przedstawiać, bo wszyscy znają jego umiejętności i talent szkoleniowy - Grzegorz Sikora, który jak nikt inny będzie gwarantem właściwego wprowadzania naszych młodych wychowanków do piłki seniorskiej.
Pracę w naszym Klubie z drużyną rezerw zakończył trener Sebastian Szweda, prowadzona przez niego drużyna rezerw zajęła wysokie trzecie miejsce w zabrzańskiej klasie A.
Gratulujemy zespołowi tak dobrego sezonu, trenerowi Szwedzie dziękujemy za zaangażowanie i niezwykły profesjonalizm, jaki pokazał w swojej pracy - życzymy mu samych sukcesów na kolejnych etapach swej wędrówki w drodze do szkoleniowego ideału!