Rezerwy na remis!

Carbo Gliwice - GKS II Gwarek Ornontowice 1:1.
Bramki: B. Juźwik (73')
Żółte kartki: P. Talar, D. Kabała
VI kolejka A - klasowych rozgrywek okazała się dużym wyzwaniem dla graczy II zespołu Gwarka Ornontowice, podejmującego na wyjeździe zespół Carbo Gliwice. Agresywnie grający gospodarze postawili trudne warunki młodym zawodnikom, wspieranym po raz kolejny przez Grzegorza Tomeckiego. Nasi piłkarze próbowali sprostać fizyczności rywala, zatrudniając do pracy mnóstwo sił, co przy dobrej dyspozycji w bramce Damiana Pilnego niejednokrotnie pomogło zażegnać niebezpieczeństwo podbramkowych sytuacji.
Gwarek miał kłopot z utrzymaniem piłki i narzuceniem własnego stylu, co pozbawiło możliwość kontrolowania przebiegu spotkania. Pierwsza połowa, stojąca pod znakiem wysokiego tempa gry ze strony piłkarzy Carbo oraz intensywnych działań obronnych zawodników z Ornontowic, zakończyła się wynikiem bezbrakowym mimo kilku niewykorzystanych sytuacji podbramkowych z obu stron. Należy przyznać, że zespół z Gliwic takowych stworzył nieco więcej. Początek drugiej części gry przyniósł prowadzenie gospodarzom po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska i uderzeniu piłki głową przez nadbiegającego rywala. Wraz z upływem czasu, stopniowo do głosu dochodziła drużyna Gwarka, doprowadzając do kilku sprzyjających okazji do zdobycia bramki. Wyrównujący gol padł na niespełna 20 minut przed końcem meczu, kiedy to po prostopadłym podaniu Grzegorza Tomeckiego, wprowadzony nieco wcześniej na boisko Bartłomiej Juźwik - ostatni z nowych zawodników, zasilających szeregi drugiej drużyny Gwarka, skutecznie sfinalizował akcję sam na sam z bramkarzem. Remisowy wynik, uzyskany po trudnym meczu należy przyjąć w kategorii zdobyczy a podjęty zespołowy wysiłek w grze defensywnej trzeba potraktować z uznaniem. Przed zespołem jeszcze wiele etapów pracy, która w dłuższej perspektywie przyniesie wymierne efekty w postaci regularnie prezentowanej dobrej gry.
Skład: Pilny, Cieśliński, G. Tomecki, P. Talar (46' K. Ambrożkiewicz), K. Bednarz, P. Sadło, M. Adamczyk, Sz. Pawlik (75' B. Gajewski), P. Tomecki, D. Lewandowski (65' B. Juźwik), D. Kabała