Nie zapomnieliśmy o rezerwach!

Gwarek II Ornontowice – Naprzód Żernica 3:0 (2:0)
Skład: Pilny, Cieśliński, Ambrożkiewicz, Wojtoń, Tomecki K, Pawlik, Adamczyk, Oleksy, Sewerin, Tomecki P, Lewandowski
Zmiany: '46 - Kabała za Tomeckiego P., '46 - Bednarz za Wojtonia M., '60 Jóźwik za Oleksego P.
'73 Fiegler za Sewerina J.
Bramki: Oleksy '21, '55, Sewerin '43
Kartki: Tomecki P, Pawlik, Jóźwik
W niedzielę II zespół Gwarka Ornontowice pokonał 3:0 drużynę Naprzodu Żernica, plasującą sią na ostatnim miejscu w tabeli A-klasowych rozgrywek. Nasi piłkarze zdołali sprostać zadaniu, sięgając po 3 punkty, choć zadanie wcale do łatwych nie należało jak można byłoby przypuszczać, patrząc przez pryzmat tabeli. Młodzi zawodnicy dążyli do kontrolowania wydarzen boiskowych, utrzymując się przy piłce i stwarzając podbarmkowe sytuacje. Przeciwnik również doczekał się komfortowych okazji do zdobycia bramek na skutek kilku niebezpiecznych strat, wynikających z niecelnych zagrań. Konto bramkowe Damian Pilnego zostało jednak nienaruszone i zespół mógł się cieszyć ze zdobycia kompletu punktów. Pierwsze dwie bramki dla naszej drużyny padły po zespołowych akcjach, które sfinalizował Paweł Oleksy oraz Jakub Sewerin. Trzeci gol padł po rzucie karnym, podyktowanym w II połowie za faul na Dominiku Kabale a jego skutecznym wykonawcą był powtórnie Paweł Oleksy. Na uwagę zasługuje fakt, że dzisiaj skład Gwarka stanowili sami młodzi piłkarze, prez większą część spotkania przyzwoicie się prezentując na placu gry i sumiennie realizując założenia taktyczne. W nadchodzącą sobotę po tygodniu pracy, zespół wyjeżdża do Łanów Wielkich, by z tamtejszym Sokołem rywalizować o zwycięstwo.