Na rezerwy można liczyć!

Gwarek II Ornontowice - Stal Zabrze 2:0
Skład: D. Pilny- Ł. Górczyk, K. Ambrożkiewicz, M. Wojtoń, K. Bednarz- P. Sadło,
M. Adamczyk, S. Foszmańczyk- R. Cieśliński (L. Fiegler), D. Lewandowski (Sz. Pawlik), D. Kabała (B. Juźwik)
Bramki: D. Lewandowski, L. Fiegler
Żółte kartki: Ł. Górczyk
W IX kolejce A-klasowych rozgrywek drugi zespół Gwarka podejmował drużynę Stali Zabrze, plasującej się w czołówce tychże zmagań. Mecz okazał się interesującym widowiskiem, głównie dzięki dobrze grającym naszym piłkarzom. Starannie konstruowane akcje, wypracowane sytuacje i tempo gry mogło podobać się widzom tej rywalizacji. Przebieg pierwszej połowy spotkania, zakończonej remisem, w większym wymiarze czasowym podlegał kontroli przez zawodników Gwarka, co doprowadziło do stworzenia kilku podbramkowych okazji. Przeciwnicy zagrażali bramce strzeżonej przez Damiana Pilnego głównie poprzez stałe fragmenty gry, mając w swoich szeregach rosłych graczy. Odpowiednia postawa naszych piłkarzy oraz stabilna dyspozycja Damiana Pilnego nie pozwoliła przyjezdnym strzelić gola. W drugiej połowie zespół wykazywał dalszą chęć zdobycia pierwszej bramki. Kilkanaście minut minęło a na listę strzelców wpisał się Dawid Lewandowski, który precyzyjnym strzałem pokonał goalkeepera gości. Dalszy ciąg wydarzeń meczu wciąż odbywał się pod dyktando piłkarzy Gwarka, którzy wypracowali jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia rezultatu. Sposób gry rywali, uciekający się do długich piłek na wysokiego i silnego napastnika Stali sprawił, iż nasi zawodnicy musieli radzić sobie z wieloma pojedynkami fizycznymi, z których zazwyczaj wychodzili zwycięsko. W końcówce rywalizacji po podaniu Sebastiana Foszmańczyka, wspomagającym drugi zespół, wynik meczu ustalił Leszek Fiegler, pojawiwszy się kilka chwil wcześniej na murawie. Po uprzednim opanowaniu piłki i krótkim dryblingu bramkarza gości został pokonany drugi raz i Gwarek odniósł zasłużone zwycięstwo. Wkraczając w drugą część rundy jesiennej, młodzi piłkarze prezentują stabilny poziom, świadomie i konsekwentnie realizując poszczególne aspekty gry. Podążając za tezą, że konsekwentna praca wynagradza cierpliwych, liczymy, że nasza drużyna rezerw wciąż będzie udoskonalała demonstrowany styl gry, ciesząc wszystkich sympatyków swoimi występami oraz przyciągając na mecze liczniejsze grono kibiców. Przed nami jeszcze 6 meczy rundy jesiennej w rozgrywkach A klasy a do lidera 6 punktów...