Doskonała lekcja!

Karpaty Lwów (U19) : Gwarek Ornontowice 3:2 (1:1)
Bramki: 6' 1:0 Leszczyński, 34' 1:1 Гуцуляк, 51' 1:2 Полюганич, 53' 2:2 Botor (karny), 57' 2:3 Намуйлик
Karpaty: Калита, Сениця, Олійник, Диня, Вербний, Якимів, Намуйлик, Гладкий, Захарків, Гуцуляк, Полюганич
Gwarek: Nowak (60' Ziarnik), Rajca (46' Metelski), zaw. test., Szweda (46' Botor), Niewiadomski (75, Rajca), Drapała, Oleksy (60' Zdrzałek), Niewiedział (46' Boczar), Leszczyński, Kaprzyk (75' Szweda), Michalik (65' Niewiedział)

Zorganizowanie sparingu z tak dobrą drużyną jak Karpaty to prawdziwy majstersztyk organizacyjny, koledzy z Ukrainy na stronie internetowej transmitujący spotkanie na żywo byli pewni, że grają z Gwarkiem Zabrze trudno jednak sobie wyobrazić, która z drużyn tej zabrzańskiej szkółki dała by radę podjąć z nimi wyrównaną walkę. Młodzi Ukraińcy pokazali się z doskonałej strony jako drużyna zorganizowana, posiadająca w swoich szeregach doskonale wyszkolonych technicznie piłkarzy, grająca dojrzałą europejską piłkę. W meczu tym wyszły na jaw wszystkie nasze błędy. Okazało się, że chęci to jedno a umiejętności to drugie. Mimo wszystko staraliśmy się dotrzymać kroku naszym rywalom grając jednak zbyt nerwowo i niecierpliwie momentami nasza gra wyglądała jak zwykła szamotanina. Do rozpoczęcia sezonu pozostało już niewiele czasu i poziomu drużyny z Lwowa na pewno nie osiągniemy ale wiele w naszej grze da się jeszcze poprawić i z tą nadzieją czekamy na kolejne sparingi.