Grodziec Będzin Gospodarze

Sarmacja Będzin

Utworzono:

08.06.2019

W dniu dzisiejszym nasza drużyna pożegnała się z kibicami, rozgrywając ostatni mecz w sezonie 2018/2019. Naszym przeciwnikiem była drużyna, już wcześniej zdegradowana do ligi okręgowej, Górnik Piaski Czeladź. Biorąc pod uwagę historię spotkań pomiędzy drużynami w ostatnich kolejkach rund można było się spodziewać że mecz dla gospodarzy nie będzie spacerkiem. I tak też było w tym meczu.Obie drużyny, będąc już chyba myślami przy urlopach, stworzyły słabe widowisko, w którym obie drużyny może i stwarzały sobie sytuację bramkowe ale nie mogły ich wykorzystać.

Pierwszy strzał celny bramkę oddali goście już w 2 min., ale strzał był na tyle słaby że padł łupem naszego bramkarza.Dopiero w 16 min , pierwszy celny strzał oddali gospodarze. Na strzał zdecydował się nasz młodzieżowiec Patryk Hynowski jednak jego strzał obronił bramkarz Piasków.W 19 min. drużyna RKS-u wykonywała rzut rożny. Po wrzutce w pole karne i po zamieszaniu kolejno trzech naszych zawodników próbowało zdobyć gola jednak za każdym razem piłka odbijała się od zawodników gości.W 25 min. niebezpieczny strzał zza „16” oddał zawodników gości jednak na posterunku dobrze zachował się Przemysław Popczyk i z trudem wybił piłkę na rzut rożny.Więcej fajerwerków w I połowie nie było.

W drugiej połowie zdecydowanie lepszą drużyną był RKS jednak przez bardzo długi czas nasi zawodnicy nie mogli tego przypieczętować.W 69 min. Damian Waśniewski praktycznie znalazł się sam na sam z bramkarzem gości jednak jego strzał minął światło bramki.W 72 min. ponownie „Wiśnia” przestrzelił swój strzał.W 77 min. w końcu RKS strzelił bramkę. Na strzał zza pola karnego Piasków zdecydował się jeden z naszych zawodników, piłka odbiła się od zawodnika gości i zmierzała na rzut rożny jednak do końca walczył „Wiśnia” doszedł do piłki tuż przed końcową linią boiska, wrzucił piłkę na 5 metr a tam najwyżej do piłki wyskoczył występujący z konieczności jako napastnik Bartosz Garczarczyk i strzałem głową skierował piłkę do bramki Górnika tym samym ustalając wynik spotkania na 1:0.Do końca spotkania obie drużyny próbowały przeprowadzać ofensywne akcje jednak bez efektu bramkowego.

Tym samym RKS Grodziec zakończył sezon na najwyższym, od czasu awansu do IV ligi, III miejscu.Bilans naszej drużyny to 51 pkt. zdobyte, na co składa się 14 zwycięstw, 9 remisów i 7 porażek, bilans bramek 49 zdobytych i 43 straconych.Oby w następnym sezonie nasza drużyna zaprezentował się jeszcze lepiej.O stosownych przygotowaniach do następnego sezonu i transferach będziemy informować na bieżąco.

Powodzenia w sezonie 2019/2020.